top of page

      Є у Слов’янську адреса, відома багатьом мешканцям міста – пл. Жовтневої Революції, 2а. Тут розташована Центральна бібліотека. Її історію не можна відокремити від історії міста.
У 1920 році за спеціальною постановою виконкому міської ради на базі приватної бібліотеки поміщика Бантиш-Каменського було створено міську бібліотеку. Надалі її фонд поповнювався книгами, зібраними в інших панських садибах.
Наприкінці 20-х років ХХ ст. бібліотека припинила своє існування. Фонд було законсервовано, багато книг та журналів вивезено до міста Бахмута (нині Артемівськ)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                             

 Будинок культури ім. Леніна.


І тільки в 1931 році бібліотека знову почала функціонувати в маленькій кімнаті міського Будинку культури ім.Леніна.
Не припиняла свою роботу бібліотека і в роки німецької окупації. В 1943 році під час відступу фашистські загарбники підпалили приміщення. Мешканці міста рятували книги: виносили з вогню і ховали по домівках, ремонтували, зберігали. Після визволення міста повертали їх у фонд відновленої бібліотеки. Завідуюча бібліотекою Рафаїлова Зінаїда Василівна на санчатах перевезла бібліотечний фонд зі зруйнованого Будинку культури у невеликий будиночок по вулиці Леніна. Вже на початку 1944 року в бібліотеку знову завітали читачі. Бібліотечний фонд планомірно поповнювався.
Як і напередодні війни в бібліотеці була багата передплата на газети і журнали. Коли кількість фонду досягла близько 50 000 примірників, її перевели у будівлю Троїцького Собору на центральній площі міста.

                                                                                      

 Будівля Троїцького Собору

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 початок ХХ ст.                                                          друга половина ХХ ст.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Біля входу в бібліотеку (колишнійТроїцький собор)

 з боку вул. Карла Маркса, червень 1954 р.

 

 

       В бібліотеці працювали прекрасні люди, віддані бібліотечній справі. До сьогодні добрим словом згадують читачі Мятовича Якова Петровича, Кошелева Олександра Григоровича, Фоменко Матрону Фролівну, Куликову Домну Павлівну, Артющенко Євгенію Іванівну, Сергеєву Олену Миколаївну, Кудіненко Лідію Миколаївну, Нетребко Євгенію Іванівну, Рослову Клавдію Степанівну, Рафаїлову Зінаїду Василівну, Сушильникову Ольгу Станіславівну, Міщенко Раїсу Пилипівну, Шакалову Ганну Іванівну, Тамашину Валентину Василівну, Гревцеву Людмилу Семенівну та багатьох інших бібліотекарів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                   

                                                                                  Мітинг з нагоди відкриття бібліотеки​

 

В грудні 1983 року, змінивши декілька адрес, Центральна міська бібліотека нарешті святкувала новосілля. Споруда у вигляді розгорнутої книги є прикрасою міста.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

                                                                           

                                                                             

  

Сьогодні Центральна бібліотека – це інформаційний центр Слов’янська з сучасним технічним обладнанням, висококваліфікованими спеціалістами, чудовими умовами для роботи та відпочинку. Тут щоденно вирішують свої питання з приводу роботи, навчання, самоосвіти та проводять дозвілля понад 300 мешканців та гостей міста.

 

 

 

Відкрий українське
bottom of page